Mavi Detay
I.O.T Teknolojileri

Nesnelerin interneti
Nesnelerin İnterneti
Nesnelerin interneti Teknolojisi hizmetleri

MAVİ DETAY Nesnelerin İnterneti kavramını, "Günlük kullanımdaki nesnelerin internete bağlanarak veri gönderme-alma kabiliyeti" olarak tanımlıyor. İnsan müdahalesine ihtiyaç duymadan, makinelerin kendi aralarında veri iletişimi yaparak bilgi topladığı ve toplanan bilgilerle kararlar aldığı Nesnelerin İnterneti teknolojisi, yaşam standartlarını daha pratik bir boyuta taşıyor.

Internet of things
Dijitalleşen emniyet kavramı: sensörlü güvenlik sistemleri

MAVİ DETAY Çelik kapılar, hareket dedektörleri, kameralı diyafonların ardından günümüz teknolojisi akıllı ev uygulamalarına yeni alternatifler kazandırmayı sürdürüyor. Global güvenlik sistemi markaları artık; video, ses, hareket, gece görüşü, alarm, hava kalitesi ve sıcaklık gibi sensörleri tek bir cihazla yönetebilen güvenlik/konfor sistemleri geliştiriyor. Üstelik bu sistemler, telefonlar üzerinden yönetilmeyi olanaklı kılıyor. Hoparlör özellikli güvenlik sistemleri ile evinizden uzakta olduğunuz anlarda evde bulunan hane halkıyla konuşmak da mümkün hâle geliyor.

Nesnelerin İnterneti ile
Optimum düzeyde verimlilik.

MAVİ DETAY Akıllı ev uygulamaları söz konusu olduğunda, günümüzün en popüler ürünlerinden biri: akıllı termostatlar. İnternet bağlantısı ile yaşam alanındaki rutini öğrenen akıllı termostatlar, ev sıcaklığını beklentilere göre ayarlıyor. Eğer evde değilseniz, uyuyorsanız, terliyor ya da üşüyorsanız akıllı termostatlar; ortam koşullarına uygun ayarları yapıyor ve bu sayede enerji verimliliği de yönetilebiliyor. Üstelik evde olmadığınız anlarda mobil uygulamalar aracılığıyla sıcaklık ayarlarını değiştirme imkânınız da bulunuyor.